İbrahim KARAHAN Kişisel İnternet Sitesi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yazarın Biyografisi

İbrahim Karahan, Erzurum’un Pasinler (Hasankale) ilçesinde dünyaya geldi.

İlkokulu İbrahim Hakkı İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve Liseyi ise Pasinler Lisesi’nde tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 1995 yılında ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisans (master) yaptı. Yüksek Lisans Tezi olarak hazırladığı “Medya ve Siyasi İktidar İlişkisi” konulu Yüksek Lisans Tezi derslerde kaynak eser olarak tavsiye edildi.

GAZETECİLİK YAŞAMI

Karahan, 1989 yılında Güneş gazetesinde başladığı gazetecilik yaşamını 1993 yılında Tercüman Gazetesi’nde sürdürdü. Ardından 1999 yılına kadar Türkiye gazetesi ve İhlas Haber Ajansı’nda Haber Araştırma Servisi Akşam Sorumlusu olarak görev yaptı. Karahan, 2000 yılında Milliyet gazetesinde muhabir ve Akşam Sorumlusu olarak görev yaptı. İngilizce bilen Karahan; Sürekli Sarı Basın Kart sahibidir.

ESERLERİ

Karahan, gazeteciliğinin yanı sıra tarihi ve kültürel eserlere de imza attı. Karahan’ın, Sarı Gelin, Hasan Sabbah’ın Fedaileri, İhtilal Yetimleri, Atilla ve Erica Ana isimli kitapları yayımlandı.

Karahan ayrıca şiir çalışmalarıyla da tanınıyor.

Kitap dostlarıyla kültür yürüyüşümüz devam ediyor... @ İbrahim KARAHAN